Negyedik alkalommal rendezte meg Nagyrábé sakkegyesülete a helyi önkormányzat támogatásával a Nagyrábé Kupa sakkversenyt. – Szilágyi Tibor írása

A kilencfordulós svájci rendszerű versenyen 24 település 98 versenyzője mérte össze tudását. Városunk sakkozói nagy létszámmal neveztek be a tornára. Az ifjúsági mezőny több mint fele Kozicsek Péter sakkoktató tanítványaiból állt össze, akik minden szerdán és szombaton a Sinka István Városi Könyvtárban tanulják a sakk fortélyait.

A berettyóújfalui sakkozók szép eredményt értek el. A felnőtteknél egyéni kategóriában érmes helyen végeztek:

A-csoport: Kun Imre 3. hely

B-csoport: Vass László 2. hely, Magi Tibor 3. hely

Frank Áron, Kozicsek Péter, Szabó Lajos, a középmezőnyben végzett a 72 fővel rajtoló versenyen.

Az ifjúságiak egyéni versenyén 14 sakkozó vett részt. Különdíjat nyert Briczky Balázs mint a verseny legifjabb résztvevője. A legeredményesebben szereplő lányversenyző díját Gáti Panna vehette át 9. helyezésével. A fiatalok közül a 26 fős mezőnyben Frank Viktor a 6. helyet szerezte meg.

Dicséretet érdemlően versenyeztek az alábbi fiatal tehetségek: Boros Máté, Bundik Máté, Heffner Balázs, Ispán Dávid, Kathi Kristóf, Kóti Imre, Krisztik Kolos, Nagy Márton, Patai Fruzsina, Rácz Lilla, Szűcs Napsugár.

A csapatversenyre 19 csapat nevezett, a Nagyrábé Kupát Berettyóújfalu csapata ( Frank Áron, Magi Tibor, Szabó Lajos, Vass László) nyerte 18,5 ponttal. Második helyezett Nyíregyháza csapata 18 ponttal, a bronzérmes pedig Püspökladány csapata lett 17 ponttal.

Versenyzőink egyre népesebb tábora és biztató eredményei ígéretesek lehetnek újjáéledő sakkéletünk jövője szempontjából.

Minden felnőtt és gyermek sakkozónak gratulálunk.