2024. március 29. péntek

06 (54) 401-537

06 (20) 421-9411

A hétvégén rendezték meg a XXIII. Nemzetközi Szenior Úszóversenyt. A Berettyó Cápák szép számban képviseltették magukat, a versenynek otthont adó békéscsabai Árpád uszodában.

A sok berettyóújfalui nevezés sok éremmel is járt. Veres Gyöngyi 100m hátúszásban 2. míg 50m mellúszásban a 3. helyezést érte el. Bányai Tímea 200m mellen 1. helyen, 100m hátúszásban és 50m mellúszásban 2. helyen végzett. Lukács Dorina 100m hát 1. 50m mell 3. 100m gyors 2. helyen végzett. Pintye Viktória 50m pillangón és 50m mellen szerzett ezüstérmet. Legjobban pedig Deákné Erdei Lívia szerepelt, aki az összes indult számából első helyezést ért el, így összesen 6 aranyéremmel térhetett haza.

Női 4 x 50m gyors váltóban, Bányai Tímea-Lukács Dorina-Pintye Viktória-Deákné Erdei Lívia összeállítás indult és a legjobbnak bizonyult.

A férfi számokban is voltak érdekeltek. Molnár István 50m mellúszásban a 4. helyet szerezte meg, 100m gyorsúszásban dobogóra állhatott, hiszen 3. helyen végzett. Mészáros András 100m gyorson korcsoportja 4. legjobb idejével ért célba. Csörsz Gergely több számból is indult, legjobban a 200m mellúszása sikerült, hiszen a korcsoportja 3. legjobb idejével teljesítette a távot. Vigh András 50m pillangón bronz, míg 100m háton ezüstéremnek örülhetett.

Lukács Dorina részt vett a február 19-20-án megrendezett Százhalombattai Rövidpályás Szenior OB-n ahol két 4. hely mellett szerzett egy ezüstérmet is.