artand001bakonszeg001darvas001komadi001korosszegapati001magyarhomorog001mezosas001nagykereki001szentpeterszeg001tepe001ujiraz001vancsod001

2021. október 25. hétfő

Katalin Motel és Étterem

Berettyóújfalu, Király-Hágó u. 22.

06 (54) 401-537

06 (20) 421-9411

INGYENES házhozszállítás!

"A" menü:

Lencseleves

Csirkés tortilla tekercs hasábburgonyával

"B" menü:

Húsleves csigatésztával

Rántott szelet vegyes körettel

Heti desszert (500 Ft):

Somlói galuska

HETI MENÜ ÉS ÉTLAP


piri2
Bessenyei ltp. üzletsor
06 (30) 874-9786

06 (30) 596-1883

INGYENES házhozszállítás!

"A" menü:

Tökleves

Sült tarja borsos burgonyával

Heti "B" menü:

Paradicsomleves

Csirkemell csíkok rizzsel

HETI MENÜ

A Nadányi Zoltán Művelődési Központ Színházterme adott otthont 2015. június 8-án délelőtt annak az ünnepi rendezvénynek, melyen azokat a tanulókat részesítették elismerésben, akik térségi, megyei, vagy országos szinten értek el kiemelkedő eredményeket. A díjazottak neveit, valamint elért eredményüket az alábbiakban közöljük.

 

Berettyóújfaluban több éves hagyományra nyúlik vissza a városban működő általános, közép- és művészeti iskolák kimagasló tanulmányi és sporteredmények elért tanulóinak az adott tanév végén történő elismerése és jutalmazása. Ennek volt sokáig nagyszabású, a város tágabb közössége előtt is megfelelő nyilvánosságot elnyert formája az úgynevezett „Legek” köszöntése. Ebben az évben a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Berettyóújfalui Tankerülete, valamint Berettyóújfalu Város Önkormányzata e hagyomány újrateremtésére tesz kísérletet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A díjazottak azon 30 egyéni vagy csapatban legjobb helyezést elérő diákok, akik a 2014/2015-ös tanévben kiemelkedő eredményt értek el országos / I-X. helyezés/ és megyei /I-III. helyezés/ versenyeken, valamint azokon a területi versenyeken /I-III. helyezés/, amelyek több megyét érintettek.

A díjakat a Klebersberg Intézményfenntartó Központ Berettyóújfalui Tankerületének képviseletében Kapornai Judit tankerületi igazgató és Berettyóújfalu Város Önkormányzata képviseletében Muraközi István polgármester adták át. A rendezvényt a Négypatkó Együttes fellépése zárta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A díjazottak:

A Berettyóújfalui II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, a Hunyadi Mátyás Tagiskola és a Bihari Alapfokú Művészeti Iskola kimagasló eredményt elért diákjai:

Gál Petra

  • 1. hely - A téglási II.Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvû Baptista Általános Iskola és Alapfokú Mûvészeti Iskola által szervezett

"Babszem Jankó" ORSZÁGOS Baptista Népmesemondó Verseny Téglás, 2015. március 28.

Felkészítõ: Hoszpodárné Lisztes Annamária

  • 1. hely - A 3. osztályosok komplex tanulmányi versenyén magyar tantárgyból
  • 2. hely - "Mesél a Sárrét" megyei népmesemondó verseny

Püspökladány, 2015. április 11. Felkészítõ: Hoszpodárné Lisztes Annamária

Török Laura

  • 1. hely - "Mesél a Sárrét" megyei népmesemondó verseny

Püspökladány, 2015. április 11. Felkészítõ: Hoszpodárné Lisztes Annamária

  • 3. hely - A téglási II.Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvû Baptista Általános Iskola és Alapfokú Mûvészeti Iskola által szervezett

"Babszem Jankó" ORSZÁGOS Baptista Népmesemondó Verseny Téglás, 2015. március 28. Felkészítõ: Hoszpodárné Lisztes Annamária

Tóth Fanni Ágnes

  • 2. hely - Püspökladányban megrendezett "Olvasom. Értem!" megyei szövegértési verseny Felkészítõ tanár: Dorogi Krisztiánné
  • 3. hely - "Mesél a Sárrét" megyei népmesemondó verseny

Püspökladány, 2015. április 11. Felkészítõ: Dorogi Krisztiánné

A Berettyóújfalui II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola 7. évfolyamos csapata a ZRÍNYI ILONA Matematikaverseny Hajdú-Bihar megyei fordulóján 2. helyezést ért el. (Derecske, 2015. március 11.) 

A csapat tagjai: Tóth Tamás, Erdei Zsófia, Török Gréta

Felkészítõ tanár: Erdeiné Vincze Anita

Serfõzõ Réka

  • 1. hely - FEHOVA kiállítás által rendezett országos rajzpályázat Debrecen, 2015. február 14.

Daróczi Sándor

  • 2. hely - Gyermek Iskola Kupa megyei fordulója   Felkészítő: Czirjákné Pesti Irma

Török Gréta

  • 2. hely - Debreceni Benedek Elek Általános Iskola által rendezett matematika verseny Debrecen, 2014. november 10.
  • 3. hely - Alapműveleti Matematikaverseny területi fordulója

Felkészítő tanár: Erdeiné Vincze Anita

Gál Csaba

  • 3. hely - Debreceni Benedek Elek Általános Iskola által rendezett matematika verseny Debrecen, 2014. november 10.

A Berettyóújfalui II.Rákóczi Ferenc Általános Iskola ifjúsági tűzoltó csapata

A csapat tagjai (8 fő): Brumár Boglárka, Juhász Nikolett, Dorogi Zita, Zálog Adrienn, Szántó Boglárka, Zálog Alexa, Nádházi Patrícia, Tikos Valéria

  • 2. hely - a IX. Bihari Kocsifecskendõ Versenyen - mozdonyfecskendõ kategória Berettyóújfalu, 2014. szeptember 13.

Csuha Boglárka

  • 1. hely – kislabdahajításban a IV. korcsoportos diákolimpia országos  döntőjében

Felkészítő tanár: Kártikné Prágay Zsuzsanna

  • 1. hely - kislabdahajításban a IV. korcsoportos diákolimpia megyei  döntőjében

Felkészítő tanár: Kártikné Prágay Zsuzsanna

  • 1. hely – Gyomaendrődi Fekvenyomó Kupa
  • 2. hely - fekvenyomásban a IV. korcsoportos diákolimpia országos döntője

Balogh Sára

  • 2. hely - London Bridge Országos Angol Nyelvi Tesztverseny

Felkészítő: tanár Baloghné Szigeti Julianna

Varga Csaba

  • 1. hely - fekvenyomásban a IV. korcsoportos diákolimpia országos döntője
  • 2. hely – Gyomaendrődi Fekvenyomó Kupa

Erdei Zsófia

  • 1. hely - Alapműveleti Matematikaverseny területi fordulója

Felkészítő: Erdeiné Vincze Anita

  • 3. hely - megyei Alapműveleti matematikaverseny

Felkészítő tanár: Erdeiné Vincze Anita

Fekete Gábor

  • 3. hely - A 3. osztályosok komplex tanulmányi versenyén környezetismeret tantárgyból

A K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedő megyei fordulóján a Berettyóújfalui II. Rákóczi  Ferenc Általános Iskola csapata 2. helyezést ért el

A csapat tagjai: Tóth Fanni Ágnes, Daróczi Sándor, Serfőző Réka, Kincses László
Felkészítő tanár: Dorogi Krisztiánné, Papp Sándorné

Kathi László

  • 1. hely - Kaán Károly országos természet- és környezetismereti verseny megyei fordulója

Felkészítő  tanár: Kiss Erzsébet

Tani Cintia

  • 1. hely - XXIII. Kerékpáros Iskola Kupa megyei döntőjén megrendezett „Ki a mester két keréken?” elnevezésű közlekedési vetélkedő

Felkészítő tanár: Czirjákné Pesti Irma

Pásti Zoltán

  • 2. hely - XXIII. Kerékpáros Iskola Kupa megyei döntőjén egyéniben.

Felkészítő tanár: Czirjákné Pesti Irma

Daróczi Liza

  • 3. hely - Mikepércsi Hunyadi János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola által meghirdetett alsó tagozatos VIII. "VARÁZSOLVAS" megyei szépolvasó verseny

Felkészítő tanár: Hoszpodárné Lisztes Annamária

Tikos Valéria

  • 3. hely - Alapműveleti Matematikaverseny területi fordulója

Felkészítő tanár: Tornyiné Kertész Denise

A Kárpát-medencei „Bicaj-Ricsaj” Közlekedési Csapatverseny Országos Döntőjén a Berettyóújfalui II. Rákóczi  Ferenc Általános Iskola csapata 4. helyezést ért el

A csapat tagjai: Kácsor Viktória, Tani Cintia, Marosán Bence, Pásti Zoltán

Felkészítő tanár: Czirjákné Pesti Irma

Magyari Anna 3. c osztály:

  • Regionális népdaléneklési verseny: 1. helyezés,
  • „Aranyhangszál” Minősítő és Tehetségkutató Verseny: arany minősítés,
  • XI. Vass Lajos Népzenei Találkozó és Verseny regionális döntő: ezüst fokozat.

Szima Eszter 8. c osztály:

  • „Szép magyar beszéd” verseny tiszántúli forduló: bronz fokozat.

Szémán Anna 7. c osztály:

  • Regionális népdaléneklési verseny: 2. helyezés.

Csávás Renáta 4. c osztály:

  • Megyei versíró verseny Debrecen: 2. helyezés.

Pozsgai Krisztina 4. c osztály:

  • Megyei versíró verseny Debrecen: 3. helyezés.

Miczura Erik Denton

  • Nemzetközi Hegedűversenyen (Törökszentmiklós) különdíjban részesült.

Bozsódi Bettina

  • VI. Kisvárdai Regionális Csellóversenyen nyújtott sikeres szerepléséért dicséretben részesült.

Frank Sára

  • Országos Fuvolaverseny Regionális döntőjén vett részt, Debrecenben

(A Berettyóújfalui József Attila Általános Iskolában tanul.)

 

Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola és a Széchenyi István Tagiskola kimagasló eredményt elért diákjai:

Molnár Ádám 1.d osztályos tanuló

  • Palóc Boulder Jam mini fiú kategória 4. hely
  • KLÉBI Kupa mini fiú kategória 5. hely
  • Magyar Sportmászó Bajnokság Padányi Kupa gyorsasági mini kategória 4. hely
  • Magyar Sportmászó Bajnokság Padányi Kupa nehézségi mini kategória 4. hely
  • BigWall Magyar Kupa 2015 3. hely
  • DARVAS Kupa Ifjúsági Sportmászó Versenyen gyorsasági 3. hely, nehézségi 3. hely

Pap Richard 2.b osztályos tanuló

  • Nagyváradi nemzetközi úszóverseny 1. hely
  • Megyei Diákolimpia 2. hely

Daróczi Martin 2.e osztályos tanuló

  • Komplex Megyei Tanulmányi Verseny 3. hely magyarból

Simon Máté 2.d osztályos tanuló

  • Monkey boulder mászóverseny mini fiú 2. hely
  • BigWall Magyar Kupa 2015 mini 1. hely
  • DARVAS Kupa Ifjúsági Sportmászó Versenyen gyorsasági 1. hely, nehézségi 1. hely
  • RISZI Kupa mini kategória 1. hely
  • Kecskeméti Gyorsmászó Kupa gyorsasági 1. hely, boulder 1. hely

Nagy Ádám 3.a osztályos tanuló

  • Nagyváradi nemzetközi úszóverseny 1. hely
  • Megyei Úszó Diákolimpia 3. hely

Kovács Nikolett 3.b osztályos tanuló

  • Megyei szavalóverseny 1. hely

Gulyás Krisztián 3.b osztályos tanuló

  • Megyei szavalóverseny 1. hely
  • Nagyváradi nemzetközi úszóverseny 3. hely
  • Országos Úszó Diákolimpia 6. hely
  • XXI. Aquatlon Megyei Döntő 2. hely

Patai Dóra 3.b osztályos tanuló

  • Megyei Népdaléneklési Verseny 3. hely

Molnár Tamás 3.d osztályos tanuló

  • Magyar Kupa 2014. évi gyorsasági bajnokság mini kat. 1. hely
  • Magyar Kupa 2014. évi nehézségi bajnokság mini kat. 1. hely
  • Magyar Sportmászó Bajnokság Padányi Kupa gyorsasági mini kategória 1. hely
  • Monkey boulder mászóverseny 6. hely
  • BigWall Magyar Kupa 2015 6. hely

Buti Bence 3.d osztályos tanuló

  • Magyar Kupa 2014. évi boulder bajnokság mini kategória 2. hely
  • Magyar Kupa 2014. évi gyorsasági bajnokság mini kategória 2. hely
  • Magyar Sportmászó Bajnokság Padányi Kupa gyorsasági mini kategória 2. hely
  • Magyar Sportmászó Bajnokság Padányi Kupa nehézségi mini kategória 2. hely
  • RISZI Kupa 6. hely

Fráter Janka 3.d osztályos tanuló

  • Magyar Kupa 2014. évi gyorsasági bajnokság mini kategória 2. hely
  • Magyar Kupa 2014. évi baulder bajnokság mini kategória 2. hely
  • Magyar Kupa 2014. évi nehézségi bajnokság mini kategória 3. hely
  • Magyar Kupa 2014 évi Budapest nehézségi 1. hely
  • RISZI Kupa mini lány kategória 1. hely
  • Kecskeméti Gyorsmászó Kupa gyorsasági 2. hely, boulder 2. hely
  • Miskolci Kupa nehézségi 1. hely
  • Magyar Kupa 2014 évi Budapest nehézségi 3. hely
  • DARVAS Kupa Ifjúsági Sportmászó Versenyen boulder 1. hely, nehézségi 1. hely

Ivascu Sámuel 5.a osztályos tanuló

  • Megyei Angol Nyelvi Verseny 1. hely
  • London Bridge Angol Nyelvi tesztverseny országos 1. hely

Costa Olivér 5.a osztályos tanuló

  • Megyei Angol Nyelvi Verseny 1. hely
  • London Bridge Angol Nyelvi tesztverseny országos 2. hely

Karalyos Miklós 5.b osztályos tanuló

  • London Bridge Angol Nyelvi tesztverseny országos 2. hely

Csarkó Gréta 5.b osztályos tanuló

  • Megyei Szavaló Verseny 3. hely
  • Költészet Napi Megyei szavalóverseny 1. hely

Dobi Gergő 6.a osztályos tanuló

  • Fórum megyei futóverseny 1. hely
  • Duatlon Országos Diákolimpia 2. hely
  • TV2 Nagy Vagy! Országos Ügyességi Vetélkedő 5. hely
  • Megyei Úszó Diákolimpia 3. hely
  • XXI. Aquatlon Megyei Döntő 1. hely

Erdei Vanda 6.d osztályos tanuló

  • RISZI Kupa serdülő kategória 1. hely
  • KLÉBI Kupa serdülő lány kategória 3. hely
  • Palóc Boulder Jam serdülő lány kategória 3. hely

Fráter Iván 6.d osztályos tanuló

  • Magyar Kupa 2014 évi Budapest nehézségi 1. hely
  • RISZI Kupa serdülő kategória 1. hely
  • Kecskeméti Gyorsmászó Kupa serdülő fiú boulder 1. hely
  • DARVAS Kupa Ifjúsági Sportmászó Versenyen nehézségi 2. hely

Nagy Orsolya 7.a osztályos tanuló

  • TV2 Nagy Vagy! Országos Ügyességi Vetélkedő 5. hely
  • XXI. Aquatlon Megyei Döntő 1. hely

Pintye Dóra 7.a osztályos tanuló

  • Megyei Német Nyelvi Verseny 2. hely

Csapó Enikő 7.a osztályos tanuló

  • Herman Ottó Biológia Verseny megyei 3. hely

Jenei Annabella 7.b

  • Megyei Német verseny 3. hely

Sajó Károly Kárpát-medencei Környezetvédelmi regionális csapatversenyén 1. helyezést ért el és Nemzetközi döntőbe jutott a Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola csapata

A csapat tagjai: Vigh Barbara 8.a  és Lupócz Evelin 8.b osztályos tanulók

Csarkó Evelin 8.b osztályos tanuló

  • Költészet Napi Megyei szavalóverseny 1. hely IX. Megyei Versfesztivál 1. hely

Medve Szabadtéri Matematika Verseny regionális 3. hely

A csapat tagjai: Berke Orsolya 8.b, Kurtán Kitti 8.b és Bohács István 7.b osztályos tanulók

Komplex Megyei Tanulmányi Verseny 1. helyezést ért el a Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola csapata

A csapat tagjai: Saccheto Vittoria 2.a, Costa Marcello 2.a és Mezei Noémi 2.a osztályos tanulók

Komplex Megyei Tanulmányi Verseny 2. helyezést ért el a Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola csapata

A csapat tagjai: Gut Gábor 3.a, Csapó Gergő 3.a és Kathy Kristóf 3.b osztályos tanulók

„Vigyázz! Kész! Pénz!” Regionális Pénzügyi vetélkedő 2. helyezést ért el a Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola csapata

A csapat tagjai: Gáti Panna 4.a, Sólya Blanka 4.b, Rácz Petra 4.b, Bagosi Nóra 4.b

Komplex Tanulmányi Verseny megyei 1. helyezést ért el a Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola csapata

A csapat tagjai: Nagy Róbert 4.b, Incze Nóra 4.b és Pellei Soma 4.a osztályos tanulók

Úszó Diákolimpia Országos 7. hely

A csapat tagjai: Dobi Lili 4.b, Nagy Antónia 4.b, Váradi Zita 5.a

 

Az Igazgyöngy Alapítvány és Alapfokú Művészeti Iskola kimagasló eredményt elért diákjai:

Hajzer - Török Patrik

  • A Szandaszőlősi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola és Szandaszőlősi Művelődési Ház  által szervezett a”2015 a Fény éve” című nemzetközi rajzpályázaton korosztályában I. helyezést ért el.
  • Az érsekújvári Czuczor Gergely Alapiskola a IV.Czuczor emlékhét keretein belül nemzetközi rajzpályázatot hirdetett „Mese, mese, meskete” címen ahol Patrik különdíjban részesült.
  • Az Ibrányi László Művelődési Központ és Könyvtár „Édesanyák Hete” elnevezésű program keretében meghirdetett országos rajzpályázaton II.helyezést ért el.

Pintye Dóra

  • A portugáliai Evorá-ban megrendezésre került 15. nemzetközi fiatalkorú művészek találkozóján Ezüstérmes volt.
  • A Bársony István Alapítvány és a Vadászati Kulturális Egyesület Diana Vadászhölgy Klubja által meghirdetett országos rajzpályázaton I. helyezést ért el. 

Mezei Flóra

  • A Szabó László Alapfokú Művészeti Iskola által meghirdetett „Ó természet, ó dicső természet” című országos rajzversenyen II. helyezést ért el.
  • A Szent József Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium „Noé bárkája” elnevezésű országos rajzpályázaton különdíj részesült.
  • A Hajdú-Bihar Megyei Pedagógiai Intézet megyei rajzpályázatán alsós kategóriában díjazásban részesült.
  • A franciaországi „GreenBees” elnevezésű nemzetközi rajzpályázaton rajza a rendezvény plakátjára került.

 

Az Arany János Gimnázium, Egészségügyi Szakképző és Közgazdasági Szakközépiskola kimagasló eredményt elért diákjai

Az Európai Unió intézményei, gazdaságpolitikája, Európa földrajza, történelme és gazdasága témakörét felölelő nemzetközi kvíz játékon, az EUROSCOLA versenyen nyújtott kimagasló eredményéért a 12.A humán tagozatos, nyelvi előkészítős osztály abban a megtisztelő lehetőségben részesült, hogy egyedüli magyar csapatként képviselhette Magyarországot 2015. március 13-án Strasbourgban, az Európa Parlamentben, ahol a többi uniós ország diákcsapataival angol és francia nyelven európai uniós kérdéseket vitathattak meg és betekintést nyerhettek a Parlament munkájába. Az országok bemutatkozását élőben lehetett követni az interneten. (A iskola beszámolója az iskola honlapján olvasható.)

Résztvevők voltak: Átyin Regina, Juhász Rebeka, Balogh Bianka, Kiss Emese, Nagy Dénes.
A csoport felkészítésében Tóthné Nagy Julianna, szaktanár, Nagy Magdolna, szaktanár és Hevesi Gyula, intézményvezető-helyettes, osztályfőnök vett részt.

A Szegedi Egyetem Angol-Amerikai Intézete által rendezett angol irodalmi versenyen 2015. március 21-én az Arany János Gimnázium, Egészségügyi Szakképző és Közgazdasági Szakközépiskolát

Szabó Dóra Szilvia 12. A osztályos tanuló képviselte.

A versenyzők egy-egy prezentációt mutattak be angol nyelven egy jellegzetes alkotásról, mely megjeleníti korának eszméit, problémáit. Dóra Jane Austen (1775-1817) Büszkeség és balítélet (1813) című regényét választotta; összesítésben az ötödik helyen végzett, a felkészülésben Balog Edit Otilia és Hevesi Gyula segítették őt.

A Tudatos Tudós Tusa elnevezésű, az Öveges programban szereplő iskolák számára hirdetett természettudományos versenyen iskolánkat a

12. B o. négy tanulója képviselte Budapesten a Jedlik Ányos Gimnáziumban. A fiúk 4. helyezést értek el

Csapattagok: Novák Károly, Duró Krisztián Döme, Bene László, Varga László

Felkészítő tanáraik: Karácsonyné Kormos Irén: biológia és kémia, Karácsony László: fizika és informatika és Tikász Ildikó laborvezető voltak.

"Spring in the English speaking countries" országos angol csapatversenyen (Hebe Kiadó) 1. helyezést ért el az intézmény csapata

A csapat tagjai: Bónácz Annabella, Kádár Izabella, Koszorús Regina, Kulcsár Krisztián, Szőke Petra (9.A)

Felkészítő tanáruk: Tóthné Nagy Julianna

„Szép magyar beszéd” verseny megyei fordulóján

Traier-Kiss Roland (11.B) 3. helyezést ért el 

Felkészítő tanára: Kárpátiné Mészáros Marianna

„Szép magyar beszéd” verseny megyei fordulóján

Pántya Nikolett  (10.E) 3. helyezést ért el

Felkészítő tanára: Pócsikné Anka Klára

A Debreceni Irinyi János Gimnázium, Szakközépiskola és Szakképző Iskola megyei német irodalmi olvasó versenyén

Szima Viktória (13.A) 2. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Gyüre Zsolt volt.

2015. március 26-án a debreceni Medgyessy Ferenc Gimnáziumban került megrendezésre a hagyományosnak mondható latin verseny, amelyen a megye latinul tanuló diákjai mérhették össze tudásukat. Eredmények:

11. évfolyam II. helyezést ért el: Mező Petra 11.b, Balog Kitti 11.b, Kovács Viktória 11.b, Parti Ágnes 11.b

Felkészítő tanárok: Vatai Judit, Kis Mária

2015. március 26-án a debreceni Medgyessy Ferenc Gimnáziumban került megrendezésre a hagyományosnak mondható latin verseny, amelyen a megye latinul tanuló diákjai mérhették össze tudásukat. Eredmények:

12. évfolyam II. helyezést ért el: Csalánosi Emese 12. c, Balogh Ramóna 12. c, Szegedi Hajnalka 12. c, Papp Gergő 12. c, Majori Renáta 12.b

Felkészítő tanárok: Vatai Judit, Kis Mária

Az e-Bug higiénés vetélkedőn, melyek keretében a diákok szórakoztató formában mérhették össze tudásukat a mikrobáról és Semmelweis Ignácról, a 9.E egészségügyi szakközépiskolai osztály 3 fős csapata megyei első helyezést ért el.

Résztvevők: Kolozsvári Boglárka, Török Bianka, Vozár Gabriella (9.E)

Felkészítő tanáruk Tóthné Farkas Piroska volt.

A PénzSztár Országos Középiskolai Pénzügyi-Gazdasági Verseny megyei fordulóján a 12.D, közgazdasági szakközépiskolai osztály csapata 3. helyezést ért el.

Résztvevő tanulók: Cseh Szilvia, Maár Szabina, Szőnyi Adrienn, Szilágyi Bíborka (12.D)

Derecskei Szavaló versenyen, melyet a Hajdú-Bihar megyei iskolák számára rendeztek,

Brandtner Lilla (9.A) 1. helyezést ért el,

Ady Líceum nemzetközi szavalóversenyen  3. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Katonáné Recsó Erna

Területi elsősegélynyújtó verseny

44. alkalommal rendezte meg a Magyar Vöröskereszt felmenő rendszerű elsősegélynyújtó versenyét. Ebben az évben a 10. A osztály csapata versenyzett és első helyezést ért el.

Résztvevők: Csontos Lilla, Tamási Dorina, Fülöp Dóra, Nagy Zoltán

Felkészítő tanár: Tóthné Farkas Piroska

Szabó Pál Irodalmi-és Prózamondó Versenyen

Csapatban 2. helyezést ért el: Tikos Bernadett, Török Szabolcs, Traier-Kiss Roland(11.B)

Szabó Pál Irodalmi-és Prózamondó Versenyen Prózában

2. helyezést ért el  Bende Attila(10.B)

Felkészítő tanárok: Kis Mária és Kelentey Melinda

 

Bessenyei György Szakközépiskola, Szakiskola, Speciális Szakiskola és Arany János Kollégium Eötvös József Tagintézménye kimagasló eredményt elért diákja:

Mező Gergő Roland

a Szakma Kiváló Tanulója Verseny országos döntőjén szerkezetlakatos szakmában 6. helyezést ért el.