artand001bakonszeg001darvas001komadi001korosszegapati001magyarhomorog001mezosas001nagykereki001szentpeterszeg001tepe001ujiraz001vancsod001

A Magyar Belgyógyász Társaság Északkelet-Magyarországi Szakcsoportja 2023. május 12-én tartotta tavaszi tudományos ülését Berettyóújfaluban, a Makk Kálmán Moziban. KÉPGALÉRIA

A rendezvény vezérfonala a belgyógyászat és az onkológiai betegellátás határterülete köré épült. A téma aktualitását az adta, hogy az Észak-alföldi régióban a kardiovaszkuláris betegségek mellett az onkológiai betegségek a vezető halálokot adják. Annak ellenére, hogy az utóbbi időben az onkológiai diagnosztika és terápia területén jelentős fejlődés történt, mégis a betegek nagy része későn kerül felismerésre, ami rontja gyógyulásának esélyét és életkilátásait - tudtuk meg a bevezetőben. Jelen program összeállításánál arra törekedtek a szervezők, hogy a régiónkban is előforduló leggyakoribb onkológiai betegségek rizikóit, diagnosztikus és terápiás lehetőségeit a szakma elismert szakemberei mutassák be, ezzel is segítve ezen betegek minél hatékonyabb diagnosztikáját illetve kezelését. 

belgyogyasz konferencia 01 1600 1000 100 wm right bottom 100 berettyohirlogowhitepngbelgyogyasz konferencia 12 1600 1000 100 wm right bottom 100 berettyohirlogowhitepng

Prof. Dr. Paragh György, a Magyar Belgyógyász Társaság Északkelet-Magyarországi Szakcsoportjának elnöke kiemelte, a rendezvény fontos része annak a törekvésüknek, hogy munkájukban segítsék, erősítsék a belgyógyász kollégákat, hogy minél hatékonyabban végezhessék gyógyító tevékenységüket. A konferencia célja, hogy a daganatos betegek még hatékonyabb ellátásban és tájékoztatásban részesüljenek, valamint a rizikófaktorok ismeretében időben felismerhetők és kezelhetők legyenek az ilyen típusú betegségek, csökkentve a halálozás kockázatát.

Dr. Vitányi István országgyűlési képviselő menyitó beszédében elmonda, ezer szállal kötődik a Berettyóújfalui Gróf Tisza István Kórházhoz, amely városunk büszkesége. Sok orvos kezdte itt a pályafutását és sokan érkeztek az országhatáron belülről és kívülről is, hogy itt folytassák gyógyító hivatásukat. Dr. Vitányi István a rendezvény résztvevői figyelmébe ajánlotta, hogy a konferenciát követően nézzenek szét folyamatosan fejlődő, szépülő városunkban.

belgyogyasz konferencia 03 1600 1000 100 wm right bottom 100 berettyohirlogowhitepngbelgyogyasz konferencia 11 1600 1000 100 wm right bottom 100 berettyohirlogowhitepng

Muraközi István, Berettyóújfalu város polgármestere örömét fejezte ki, hogy városunk lehet a házigazdája egy ilyen fontos és színvonalas egészségügyi szakmai találkozónak. Fontos hangsúlyozni, hogy egy trianoni nemzettragédia árnyékában, egy szétszakított nemzet életében ellátás nélkül maradt csonka Bihar Vármegye és az emberek életében jelentős tett volt, hogy eleink 1928-ban kórházat alapítottak, amely azóta is szolgálja az itt élőket. A betegek gyógyulása érdekében végzett áldozatos szakmai munka mindig is jellemezte és a jövőben is jellemezni fogja kórházunkat, az intézmény valamennyi dolgozóját. A Bihar Termálliget hamarosan átadásra kerülő gyógyászati részlege még inkább emelni fogja az egészségügyi szolgáltatások színvonalát és elérhetőségét városunkban.

belgyogyasz konferencia 06 1600 1000 100 wm right bottom 100 berettyohirlogowhitepngbelgyogyasz konferencia 07 1600 1000 100 wm right bottom 100 berettyohirlogowhitepng

Dr. Muraközi Zoltán, a Berettyóújfalui Gróf Tisza István Kórház főigazgatója a kórház nevében köszöntötte a rendezvény résztvevőit és kiemelte, a konferencia témája és az azon jelenlévők száma garantálja, hogy a szakmai továbbképzés sikeres lesz.

A konferencián a következő előadások hangzottak el:

eloadasok01eloadasok02

A tudományos ülést követően a résztvevők fakultatív ebéden és vezetőségi megbeszélésen vettek részt, majd megtekintették a Bihari Múzeumot és a Zsinagóga Kultúrtért.

You have no rights to post comments