artand001bakonszeg001darvas001komadi001korosszegapati001magyarhomorog001mezosas001nagykereki001szentpeterszeg001tepe001ujiraz001vancsod001

2023. február 2. csütörtök

Katalin Motel és Étterem

Berettyóújfalu, Király-Hágó u. 22.

06 (54) 401-537

06 (20) 421-9411

INGYENES házhozszállítás!

"A" menü:

Májgombóc leves

Mexikói csirkés fajitas bulgurral

"B" menü:

Húsleves csigatésztával

Rántott szelet vegyes körettel

"C" menü:

Meggymártás pirított grízzel, főtt hússal

Heti desszert (800 Ft):

Meggyes-mákos krémmel töltött palacsinta

HETI MENÜ ÉS ÉTLAP

Városunk lakosságának szinte minden korosztályát érintő fejlesztések megvalósulását segíti a kormány. Mint azt Muraközi István polgármestertől megtudtuk, a TOP-Plusz keretében több pályázatot adott be az önkormányzat, ezek közül 3 esetben született támogatói döntés, melyek között vannak olyan pályázati programok, amiket a Magyar Kormány – az Európai Unióval való megállapodás megtörténtéig – a magyar költségvetésből finanszíroz. Az első támogatói döntések a közelmúltban meg is születtek, melynek értelmében Berettyóújfalu 1 milliárd 100 millió forintos támogatást nyert. Városunk polgármesterét arra kértük, ismertesse olvasóinkkal az egyes pályázatokat és azok részleteit.

A város az „Élhető települések” gyűjtőpályázatra nyújtott be pályázatokat, amelyik három alpályázatot tartalmaz:

1. Csapadékvíz elvezetésének fejlesztése, amelyben egy komplex fejlesztés valósul meg. Legnagyobb lemaradásunk az aszfaltozott utaknál van, ezért összekötöttük a belterületi utak fejlesztését támogató pályázatot a csapadékvíz elvezetésének fejlesztésével, ugyanis az útépítéshez szükséges a komplex infrastruktúra kiépítése is. Az önkormányzati képviselők javaslatai alapján történt meg az érintett utcák kiválasztása.

tervezési területtervezési terület 2

Ennek értelmében A TOP Plusz „Csapadékvíz elvezetés Berettyóújfaluban” elnevezésű pályázat (100%-os támogatási intenzitás) célja a települési kék infrastruktúra fejlesztése (vízgazdálkodási beavatkozások): Belterület védelmét szolgáló vízelvezető-hálózat fejlesztése, rekonstrukciója, mely a tervezett belterületi utak felújításához kapcsolódó csapadékvíz elvezetését foglalja magában.

A csapadékvíz elvezetése az alábbi belterületeken fog megvalósulni:

 • Bessenyei utca
 • Batthyány utca
 • Kinizsi utca
 • Török Bálint utca
 • Egressy Béni utca
 • Nagyváradi utca
 • Csikász utca
 • Malom utca
 • Sport utca

2. "Kertvárosi Zöld Infrastruktúra fejlesztése Berettyóújfaluban" megnevezésű pályázat (100%-os támogatási intenzitás) célja az Önkormányzati tulajdonú, közhasználatú zöldterületek és zöldfelületek rekonstrukciója, kialakítása, építése, ezen belül a város perifériáján található zöldterületek, játszóterek fejlesztése, fasítás, parkok fejlesztése. A pályázat része a belterületi parkolók kialakítása is.

Csillag utcaBem tér játszótér

Budai Antal utcaBocskai utca

Herpály utcaTáncsics tér

Báthori utcanyárfa utca

Az önkormányzati képviselők javaslatai, valamint a lakosság kor szerinti összetétele alapján – az ott élők igényeinek figyelembevételével – a beruházás 12 helyszínt fog érinteni:

 • Honvéd utca
 • Csillag utca
 • Bem József tér
 • Budai Nagy Antal utca
 • Bocskai utca
 • Puskin utca
 • Herpály utca
 • Nyárfa utca
 • Táncsics tér
 • Báthori utca
 • Nadányi Zoltán Művelődési Központ melletti területen (50 férőhelyes), valamint a Berettyóújfalui Polgármesteri Hivatal mögötti területen (13 új) parkolók kialakítása
 • Berettyó Áruház előtti tér rekonstrukciója (egy belvárosi gyalogos és kerékpáros sétány kialakítása)

Berettyószentmárton Postaépület előtti zöldfelületBerettyószentmárton Nadányi utca

Bem tér játszótérPéterszegi ltp.aruhaz

bajcsymartirok

3. „Energetikai fejlesztések Berettyóújfaluban” megnevezésű pályázat célja az Önkormányzat tulajdonában álló épületek energiahatékonyság-központú fejlesztése külső határoló szerkezeteik korszerűsítése által, fosszilis energiahordozó alapú hőtermelő berendezések korszerűsítése, cseréje, és a kapcsolódó fűtési rendszerek korszerűsítése.

Az energetikai fejlesztés a Rákóczi Tagóvoda épületét és a berettyószentmártoni vegyes használatú épületet érinti.

Az épületek kapcsán az alábbi fejlesztések valósulnak meg:

 • utólagos homlokzati hőszigetelés
 • nyílászárócsere
 • fűtéskorszerűsítés
 • napelemes rendszer kialakítása
 • akadálymentesítés

ovoda posta

Ennél a beruházásnál – ellentétben az előző kettővel – a támogatási intenzitás nem 100%-os, ugyanis bizonyos fejlesztéseket, felújításokat nem támogat a pályázat. Ilyen például a szentmártoni épület tetőszerkezetének felújítása, ami viszont szükséges a napelemek elhelyezéséhez. Így 200 millió forintos támogatással, 60 millió forintos önkormányzati önerővel lehetséges a projekt megvalósítása.

A pályázatok támogatásáról szóló döntést az önkormányzat megkapta, most kezdődik a támogatási szerződések előkészítése és azok aláírása. Engedélyköteles pályázatok révén a tervezőknek 4 hónapon belül engedélyes tervet kell készíteni. Az engedélyes tervek megléte szükséges ahhoz, hogy a közbeszerzési eljárást meg tudjuk indítani, hogy a lehetséges kivitelezők a munka elvégzésére ajánlatokat tudjanak beadni. Ez vélhetően 2023 tavaszán megtörténik, majd a szükséges jogorvoslati határidők lejártát követően a kivitelezői szerződések megköttetnek és jövő év nyár elején elkezdődhetnek a munkálatok – ismertette a további menetrendet városunk polgármestere.

tanusitvany

You have no rights to post comments