06 (20) 421-9411

Vaníliás almaleves

Sonkával töltött jércemell rántva, kukoricás jázmin rizzsel, balzsamos jégsalátával

Gesztenyés-meggyes palacsinta

2016. február 3-án 14-17 óra között négy év után újra megrendezésre került a Széchenyi Kupa sportmászó városi verseny. A Szirt Sport Egyesület tagjai által megszervezett verseny igazi mászó gála volt, ahonnan kicsinyek-nagyok, versenyzők és nézők egyaránt élményekkel gazdagodva távozhattak. - Szarka István tanár, edző beszámolója

Berzáné Rákosi Márta tagintézmény vezető asszony megnyitója után az indulóknak hat különböző nehézségű utat kellet teljesíteniük felső biztosítással utanként két perc limitidőn belül két próbálkozási lehetőséggel. Az I-IV. korcsoport negyvenhat /18 lány és 28 fiú/ indulója szülők és ellenfelek hangos biztatása közepette összesen 460 alkalommal birkózhatott a gravitáció kihívásaival.

A jó helyezések és kupagyőzelem mellett több résztvevő első alkalommal ismerkedhetett meg a falmászással. A verseny végén minden vállalkozó szellemű induló színes lavinazsinórt kapott s a legjobbak részt vehetnek 2016. 02 20-án a Budapesti a Klébi Országos Döntőn.

A legtöbb pontot szerzett amatőrök a szirtesek jóvoltából logós pólóval és tornazsákokkal lettek gazdagabbak. Köszönet illeti a szervezést segítőket a Bihari Természetbarát Egyesületet, az iskola hetedikes és nyolcadikos diákjainak lelkes versenybírói és adminisztrációs segítségét, továbbá Bak Judit tanárnő adatfeldolgozó irányító munkáját.

Igazi csapatmunka volt tanár, diák, öregdiák és szülői együttmunkálkodás. Köszönjük!