artand001bakonszeg001darvas001komadi001korosszegapati001magyarhomorog001mezosas001nagykereki001szentpeterszeg001tepe001ujiraz001vancsod001

2021. december 1. szerda

Katalin Motel és Étterem

Berettyóújfalu, Király-Hágó u. 22.

06 (54) 401-537

06 (20) 421-9411

INGYENES házhozszállítás!

"A" menü:

Karfiolleves

Magyaróvári sertésszelet bulgurral, savanyúság

"B" menü:

Húsleves csigatésztával

Rántott szelet vegyes körettel

Heti desszert (500 Ft):

Vaníliakrémes palacsinta gyümölcsöntettel

HETI MENÜ ÉS ÉTLAP


piri2
Bessenyei ltp. üzletsor
06 (30) 874-9786

06 (30) 596-1883

INGYENES házhozszállítás!

"A" menü:

Gyümölcsleves

Hortobágyi húsos palacsinta

Heti "B" menü:

Köménymagleves

Toroskáposzta

HETI MENÜ

„Nagy hatalma van a mesének…..Elűzi az unalmat az egykedvűséget, a csüggedést, felserkenti az erőtleneket, lecsillapítja a nyughatatlanokat, és mindenre megadja a választ még arra is, amit senki sem kérdezett.”

 
 
 

 „Egyszer volt, hol nem volt !„ Mindenki által ismert mesekezdés. Mivel is ösztönözhetnénk a gyerekeket olvasásra, ha nem a meséléssel. A mesélés egy különös utazás, ami elröpíti a mesélőt és a hallgatóságot egy különleges világba: az igazak, jók és gonoszok közé ,a lehetőségek hazájába. Iskolánk 4 éve rendezi meg Benedek Elek születésnapján - szeptember 30-án a Népmese napját. Erre az alkalomra már előre készülünk egy héten keresztül. Ebben az évben az óvodásokat is megkértük, készítsenek a kedvenc meséjükről egy rajzot. Felhívásunkra 4 tagóvoda is készített illusztrációkat. 

Minden vállalkozó gyermek kapott jutalmat, 6 óvodás pedig kiemelt díjazásban részesült.

Gyermekkert tagóvodából     Rácz Zsuzsanna és  Nagy Bianka

Szivárvány tagóvodából        Ungai  Dzsenifer és Török Nóra

Széchenyi tagóvodából         Nagy Zsanett

Rákóczi tagóvodából             Kovács Maja Rebeka

Ez úton is gratulálunk a sikerükhöz!

 

Iskolánk alsó tagozatos tanulói Benedek meséskönyveket gyűjtöttek, amelyből kiállítást is rendeztünk. Délutáni elfoglaltság gyanánt, egy nap sem telt el meseolvasás nélkül. Sok ismert és ismeretlen mesével szórakoztattuk egymást. 

Az iskolások bábkészítésben versenyeztek. Kedvenc mesehősüket kellett megformázni. Nagy örömünkre jobbnál jobb alkotások születtek. Ebbe a munkába szülők, nagyszülők is besegíthettek. A legjobb alkotások itt is díjazásban részesültek, 

 

1-2. osztályból  Jámbor Dorina 1.a, Gál Petra 1.a, Lakatos Richard 1.b,

                         Tóth Anna 2.a, Papp Anna 2.b, Pajor János 2.b 

                         Különdíj : Bozsódi Bettina 2.a, Bozsódi Erika  2.a

3-4. osztályból  Veres Alexandra 3.a, Beri Zsolt 3.a, Ökrös Máté 3.a, Boros Bence 3.b,

                         Tóth Gergő 3.b, Baczai Bianka 4.a

A bábokat a rajzokkal együtt az iskola aulájában kiállítottuk, amiket minden érdeklődő megtekinthetett.

A rendezvény zárására október 1-én került sor. A díjkiosztó előtt iskolánk diákjai színvonalas műsorral szórakoztatták az egybegyűlteket. Kis Boglárka Emma és Tóth Anna egy-egy szép népmesével örvendeztetett meg bennünket. Ők az előző tanévben országos és megyei díjazottak voltak mesemondásban. Iskolánk dráma szakkörösei előadtak nekünk egy mesét, amelyen mindenki jól szórakozott. Reméljük minden vendégünk  pozitív élményekkel feltöltődve tért haza.

Itt a vége, fuss el véle!- de csak erről az évről. Jövőre újra találkozunk a Népmese napján.

Alsós munkaközösség