2012. szeptember 21-én  EGÉSZ NAPOS SPORTNAP  volt a berettyóújfalui József Attila Általános Iskolában. A reggel a Környezet- és egészségvédelmi hónap nyitánya is volt egyben. A megnyitót követően a felső tagozatos tanulók elsétáltak a városi BUSE labdarúgó pályájára, az alsós tanulók az iskola kézilabda pályáján és tornatermében sportoltak egész délelőtt.

A sportnap 400m bemelegítő futással vette kezdetét, ezt követően a tanulók különféle állomásokon tehették próbára magukat atlétikai versenyszámokban. Rengeteg tanuló jelentkezett a meghirdetett erőpróbákra. Voltak, akik 4-5 helyen is kipróbálták teljesítőképességüket. Az atlétikai számok között volt 60m futás, távolugrás, kislabda hajítás, medicinlabda dobás, súlylökés, 4x100 m váltó futás. A tízórai szünetet követően sor- és ügyességi versenyek, mint hulla-hopp hajtás, ugráló kötelezés, kötélhúzás, tollaslabda bajnokság vette kezdetét. Ezután az osztályok közötti fiú és lány labdarúgó meccsek következtek. A sportnap a 2012m futás teljesítésével zárult, ebbe tanárok és szülők is bekapcsolódtak. A versengés végén az arra érdemesek megkapták oklevelüket.
Egy szülő gondolatával zárjuk beszámolónkat: „ Minden hónapban kellene egy ilyen sportnap!”