artand001bakonszeg001darvas001komadi001korosszegapati001magyarhomorog001mezosas001nagykereki001szentpeterszeg001tepe001ujiraz001vancsod001

2021. december 7. kedd

Katalin Motel és Étterem

Berettyóújfalu, Király-Hágó u. 22.

06 (54) 401-537

06 (20) 421-9411

INGYENES házhozszállítás!

"A" menü:

Tejfölös zöldbableves

Búbos csirkemell karika burgonyával

"B" menü:

Húsleves csigatésztával

Rántott szelet vegyes körettel

Heti desszert (500 Ft):

Gesztenyés-meggyes palacsinta

HETI MENÜ ÉS ÉTLAP


piri2
Bessenyei ltp. üzletsor
06 (30) 874-9786

06 (30) 596-1883

INGYENES házhozszállítás!

"A" menü:

Csontleves

Meggymártás pirított darával, párolt szelettel

Heti "B" menü:

Hamis gulyásleves

Csirkemell csíkok rizzsel

HETI MENÜ

"Április 18-án első alkalommal rendeztük meg az Arany János Gimnáziumban az Arany Kupa versenysorozatot" - Szűcsné Csontos Katalin beszámolóját olvashatják.

A rendezvényre a helyi középiskolákon kívül a derecskei I. Rákóczi György Gimnázium és a biharkeresztesi Bocskai István Gimnázium is delegált csapatokat, akik öt területen mérték össze tudásukat: fiú labdarúgás, lány röplabda, műveltségi vetélkedő, informatika és rajz. Diákjaink lelkes buzdítása ellenére fociban a fiúk második helyen végeztek, de az összeszokott röplabdásaink megszerezték az aranyérmet. A műveltségi vetélkedőn Arany János életéről és munkásságáról szerzett tudásukat kellett a diákoknak bizonyítani, informatikából elméleti teszt megoldása és egy Excel táblázat elkészítése volt a feladat. Rajzból a legszebb csendéletet Lisztes Lilla 11. b osztályos tanuló készítette pasztellel. Végeredményben a kupa nem költözött el.
 
De nem ez az egyetlen kupa, ami iskolánkat díszíti. A Bocskai Kupán is a mi tanulóink voltak a legeredményesebbek: fiú foci  1. hely, lány kézilabda  1. hely, utcai futás 1-5. hely (1. Stefán Tímea 10.d, 2. Kalmár Alexandra 11.e és Oláh Sándor 12.c, 3. Gara Péter 12.a, 5. Baradács István 11.b), műveltségi vetélkedő 2. hely, szépolvasó verseny 1. hely (Brandtner Dóra 12.a), informatika 2. hely (Szabó Tünde 12.c), 4. hely (Csóra Dávid 12.c), rajz 1. hely (Szabó Erika 11.a), 2. hely (Balogh Benjámin 12.b). 
 
És ezzel nem ért véget a felsorolás. Az Eötvös Kupán csapatunk aranyérmet kapott a műveltségi vetélkedőn, az informatika versenyen és az asztaliteniszben (Orsovszki Dóra), végeredményképpen sikerült ezt a kupát is visszaszerezni.
De ne csak a kupákról essen szó. A megyei helyesíró versenyen Pócsik Dóra (12.d) 1. helyezést, az országos versenyen 15. helyezést ért el. Brandtner Dóra és Szabó Nóra (11.e) megnyerték a megyei Kazinczy-versenyt és szép teljesítménnyel képviselték iskolánkat a Győrben megrendezett országos fordulón. 
A városi latin versenyen is nagyszerűen szerepeltek csapataink. A kilencedikesek 3. helyezést, a tizenegyedikesek  1. helyezést, a tizenkettedikesek 2. helyezést értek el. Változatos feladatokban kellett jeleskedniük: memoriter, mese- ill. szónoklatírás, egy szerző életének bemutatása, kreatív feladatként pedig egy római naptárt kellett készíteniük. Az Ábel Jenő Országos Fordítói Versenyen döntőjébe jutott Majori Renáta 9.b, Vékony Vilmos 10.c és Szilágyi Enikő 11.a osztályos tanulónk. A döntőt április 21-én bonyolították le Budapesten. Az eredményt még várjuk. A tét nem csekély; a legjobbak Magyarországot képviselhetik az arpinoi Nemzetközi Fordítóversenyen. 
Gratulálunk minden résztvevőnek, felkészítő tanárnak és köszönet illeti a szervezőket, hogy munkájukkal erősítik a középiskolák összefogását és színesítik diákjaink középiskolai éveit.