artand001bakonszeg001darvas001komadi001korosszegapati001magyarhomorog001mezosas001nagykereki001szentpeterszeg001tepe001ujiraz001vancsod001

2021. december 1. szerda

Katalin Motel és Étterem

Berettyóújfalu, Király-Hágó u. 22.

06 (54) 401-537

06 (20) 421-9411

INGYENES házhozszállítás!

"A" menü:

Karfiolleves

Magyaróvári sertésszelet bulgurral, savanyúság

"B" menü:

Húsleves csigatésztával

Rántott szelet vegyes körettel

Heti desszert (500 Ft):

Vaníliakrémes palacsinta gyümölcsöntettel

HETI MENÜ ÉS ÉTLAP


piri2
Bessenyei ltp. üzletsor
06 (30) 874-9786

06 (30) 596-1883

INGYENES házhozszállítás!

"A" menü:

Gyümölcsleves

Hortobágyi húsos palacsinta

Heti "B" menü:

Köménymagleves

Toroskáposzta

HETI MENÜ

Hunyadi-hetet tartottak a Hunyadi Mátyás Tagiskolában, továbbá versenyeredményeket is közlünk - Kovács Tiborné tagintézmény-vezető beszámolóit olvashatják.

Hosszú évek óta nagyon szép hagyomány iskolánkban, hogy megrendezzük a Hunyadi-hetet. Névadónk előtt tisztelegve február utolsó hetében kulturális és sport rendezvényeket szerve-zünk. Idén február 20-24-e között került megrendezésre ez az esemény.
 
Az „igazságos” korát rendkívüli könyvtári órák keretében jelenítették meg tanulóink. A rene-szánsz bajvívást jelképezték a délutáni futball, röplabda és szivacs kézilabda mérkőzések.A következő napon kézműves foglalkozás keretében farsangi álarcokat és jelmezeket készítet-tek a gyerekek. Előkészülve ezzel a rendezvény fénypontját jelentő farsangi ünnepségre. A hét közepén – az előzetesen meghirdetett – rajzpályázat eredményhirdetése zajlott, melynek témája Mátyás arckép és iniciálé készítés volt.
 
Ezt követte az alsós „apródok” sor- és váltó-versenye. Lelkesedéssel vetették bele magukat az izmokat megmozgató próbákba. Ezzel egy időben került megrendezésre a felsősök számára a „Szeretlek Magyarország!” népszerű tele-víziós vetélkedő iskolai változata. A 3 órás maratoni vetélkedés során mind irodalmi, mind népzenei tudásukat megcsillogtathatták. Csütörtökön kedves vendégeink érkeztek, a Gyer-mekkert Tagóvoda nagycsoportosait láttuk vendégül a lovagi tornánkon. 10 csapat 10 állomá-son szállhatott versenybe a legjobb lovagi cím eléréséért. Igazi bátorságra és ügyességre volt szükség a várfal megmászásához, a célba dobáshoz, az udvarhölgyek megmentéséhez, a mo-csárjáráshoz, a lovagláshoz, a középkori rímfaragáshoz. Megilletődve tették le esküjüket és örömmel fogadták a fakardos lovaggá ütést.
 
Pénteken reggel a „Végre felvirradt!" sóhajtással érkeztek diákjaink, eljött a farsang napja! A tél temetése, a tavasz csalogatása és a vidám, oldott szórakozás volt a cél. A sok egyéni jelmezes mellett a csoportok néhány perces zenés műsorral kedveskedtek a nézőközönségnek. A zsűri finomabbnál finomabb tortákkal hálálta meg fáradozásaikat. A tombolasorsolás mosolyt is és könnyet is hozott, attól függően, hogy kinek nem hozott szerencsét Fortuna asszonya. A többség elégedetten vetette bele magát a délutáni eszem-iszomba. Mi hunyadisok bizton állíthatjuk, hogy voltunk olyan zajosak, hogy elűztük a telet. 
 
A Hunyadi Mátyás Tagiskola nevelőtestülete
 
Versenyeredmények a Hunyadi Mátyás Tagiskolában
 
Magyar kultúra napja alkalmából megrendezett „Kultúránk gyökerei – Bihar hiedelem és mondavilága” c. műveltségi vetélkedő
 
1. hely: Szima Eszter 5.o., Szász Máté 6.o., Tolvaj Petra 6.o., 
Nagy Martin Gyula 7.o., Pintácsi Olivér 7.o.
 
Sinka István Városi Könyvtár által rendezett „Az óperenciás tengeren is túl” c. rajzverseny
 
3. hely: Csávás Renáta 1.o.
4. hely: Dobi Adrienn 4.o.
 
Országos Szivárvány rajzpályázat
 
14. hely: Ecsedi Balázs 4.o.
15. hely: Ecsedi Bence 4.o.
 
Arany János Gimnázium levelezős versenyei
 
- Történelem:
 
2. hely: Nagy Martin Gyula 7.o.
3. hely: Zolnai Csaba 7.o.
 
- Biológia: 
 
2. hely: Turzó Balázs 8.o.
 
- Angol : 
 
1. hely: Nagy Martin Gyula 7.o.
 
Angol Nyelvű Megyei Keresztrejtvényfejtő Verseny
 
4. hely: Ináncsi Dávid és Nagy Martin Gyula 7.o. 
 
Megyei Bibliaismereti verseny
 
4. hely: Puskár Renáta és Nagy Martin Gyula 7.o.
 
Asztalitenisz
 
Városi: Szabó Dorina 6.o. 1. hely
Körzeti: Szabó Dorina 6.o. 1. hely
 
Úszás
 
Városi diákolimpia:
 
Borsós Kristóf 8.o. 100 m gyors 1. hely
100 m hát 1. hely
Szabó Béla 6.o. 100 m gyors 1. hely
50 m hát 1. hely
Szabó Róbert 3.o. 50 m mell 1. hely
50 m gyors 2. hely
 
Megyei diákolimpia:
 
Borsós Kristóf 8.o. 100 m hát 1. hely
100 m gyors 2. hely
 
Falmászás
 
Országos: Borsós Kristóf 8.o. 6. hely
Városi: Borsós Kristóf 8.o. 1. hely