artand001bakonszeg001darvas001komadi001korosszegapati001magyarhomorog001mezosas001nagykereki001szentpeterszeg001tepe001ujiraz001vancsod001

BOLDOG KARÁCSONYT!

Lakatos Marcell
7 éves
Igazgyöngy Alapfokú Művészeti Iskola Berettyóújfalu

2022. december 7. szerda

Katalin Motel és Étterem

Berettyóújfalu, Király-Hágó u. 22.

06 (54) 401-537

06 (20) 421-9411

INGYENES házhozszállítás!

"A" menü:

Vaníliás almaleves

Szezámmagos rántott jércemell tejszínes gombás pennével

"B" menü:

Húsleves csigatésztával

Rántott szelet vegyes körettel

Heti desszert (650 Ft):

Somlói galuska

HETI MENÜ ÉS ÉTLAP

Sporteredmények a József Attila Általános Iskolában.

„Hajdú –Bihar megye jó tanulója-jó sportolója”
 
A pályázatot a Hajdú-Bihar megyei Önkormányzat Oktatási, Kulturális és Sportbizottsága támogatásával a Hajdú-Bihar Megyei Diáksport Szövetség írja ki.
 
A pályázat célja a diákok eredményes tanulásra és a magasabb szintű sportolásra való ösztönzése. A cím elnyerésére az általános iskolai tanulók közül azok terjeszthetők fel, akik az előző tanévben legalább 4,8-es tanulmányi átlagot értek el, valamint hazai és nemzetközi sportversenyeken eredményesen szerepeltek. Városunkból ezt a rangos elismerést a 2010/2011-es tanévre vonatkozóan 17 gyermek nyerte el, közülük 13 a József Attila Általános Iskola, EPSZ tanulója. 
 
TANULÓ NEVE, SPORTÁG
 
1. Barcai Blanka show-tánc       
2. Bozsódi Fanni show-tánc
3. Holopovics Zsófia show-tánc
4. Háló Csenge show-tánc
5. Mokánszki Dóra show-tánc
6. Vigh Dóra úszás
7. Fábián Lili úszás
8. Kurtán Kitti úszás
9. Dávid Ádám karate
10. Dávid Máté karate
11. Orosz Máté sportmászás
12. Papp Rebeka sportmászás
13. Csarkó Zsolt íjászat
 
Ezek a gyerekek mindannyian hatalmas odaadással áldoznak a sportolásnak: heti 4-5 edzéssel, gyakran a hétvégi pihenőnapok feláldozásával készülnek a versenyeikre. Ugyanakkor azt sem felejtik el, hogy a tanulás, a tudás milyen nagy érték. Közülük többen már nem első alkalommal vehették át ezt a díjat. Sikereikhez gratulálunk és a továbbiakhoz jó egészséget, kitartást kívánunk! 
 
HAJDÚ-BIHAR MEGYE JÓ TANULÓJA - JÓ SPORTOLÓJA
 
DÁVID MÁTÉ, FÁBIÁN LILI, KURTÁN KITTI, DÁVID ÁDÁM, VIGH DÓRA
BARCAI BLANKA, BOZSÓDI FANNI, HOLOPOVICS ZSÓFIA, HÁLÓ CSENGE
A képen nincs rajta, de a díjazottak között van Papp Rebeka is.
 
OROSZ MÁTÉ, CSARKÓ ZSOLT, MOKÁNSZKI DÓRA
Dávid Máté és Csarkó Zsolt elnyerte „Hajdú-Bihar megye Diákolimpiai Bajnoka” címet is.
 
Az iskola diákjai ebben a tanévben is sikeresen szerepeltek különböző sportversenyeken.
2012. januárban Kiskunfélegyházán megrendezett 
Sportmászás Országos Diákolimpián: Kurtán Kitti és Orosz Máté 6. helyezést értek el.
 
Hajdú-Bihar megyei úszó diákolimpia döntő
 
A verseny rendezője: A Hajdú-Bihar megyei Diáksport Szövetség megbízásából a Hajdú-Bihar Megyei Úszó Szövetség. 
 
A megyei döntőn, csak a városi elődöntőn: Debrecenből az első hat, a többi megyei városból versenyszámonként az első három helyezést elért úszóversenyző állhatott rajtkőre Hajdúszoboszlón 2011. február 16-án.
 
Az iskola tanulói az előző évekhez hasonlóan az idén is igen sok érmet szereztek:
ARANY  
1. Major-Pucsok Panni 2. d 50 m hátúszás
2. Nagy Bálint 3. a 50 m mellúszás
3. Bíró Levente 8. a 100 m mellúszás
4. Kurtán Kitti 5. b 100 m hátúszás
5. Fábián Lili 6. b 4x50 m gyorsváltó
6. Vigh Dóra 5. b             4x50 m gyorsváltó III. korcsoport
7. Kurtán Kitti 5. b 4x50 m gyorsváltó III. korcsoport
8. Bődy Gabriella 6. a   4x50 m gyorsváltó III. korcsoport
9. Tóth Krisztina 7. b 4x50 m gyorsváltó IV. korcsoport
10. Kovács Viktória 8. d 4x50 m gyorsváltó IV. korcsoport
11. Papp Rebeka 8. a 4x50 m gyorsváltó IV. korcsoport
12. Erdei Sára 8. a 4x50 m gyorsváltó IV. korcsoport
EZÜST 
1. Major-Pucsok Panni 2. d 50 m gyorsúszás
2. Kurtán Kitti 5. b 100 m gyorsúszás
3. Kovács Viktória 8. d 100 m mellúszás
4. Bíró Levente 8. a 4x50 m gyorsváltó IV. korcsoport
5. Duró Tibor 8. a 4x50 m gyorsváltó IV. korcsoport
6. Dózsa Boldizsár 8. b 4x50 m gyorsváltó IV. korcsoport
7. Gulyvász Soma 8. a 4x50 m gyorsváltó IV. korcsoport
BRONZ 
1. Tóth Krisztina 7. b 100 m hátúszás
2. Kóti Krisztina 2.b
AZ ARANY ÉRMET SZERZETT 10 VERSENYZŐNK KÉPVISELI AZ ISKOLÁT AZ ORSZÁGOS ÚSZÓ DIÁKOLIMPIÁN, HÓDMEZŐVÁSÁRHELYEN 2012. MÁRCIUS 24-ÉN. Eddigi eredményeikhez gratulálunk, és további sikereket kívánunk!                                                       
Versenyeredmények a József Attila Általános Iskolában
Minden tanévben számos versenyen vehetnek részt azok a tanulók, aki valamilyen tantárgyból kiemelkednek tudásukkal. Így van ez a matematika esetében is.
 
ZRÍNYI ILONA MATEMATIKA VERSENY
Az ország legnépszerűbb matematika versenye, az elmúlt évben az indulók száma több mint 65000 volt. A kétfordulós verseny (területi és országos) teszt formájában kerül lebonyolításra, amin 3-8. osztályos tanulók vehetnek részt.
 
Az 1. forduló időpontja:  2012. február 17. (péntek) 14 óra volt.
A benevezett létszámtól függően egyéniben megyénként 1300-2000 fő nevező esetén az első tizenöt helyezett oklevelet és tárgyjutalmat kap. Városunkból 4 tanuló kapja a megyei elismerést matematikai tudásáért, közülük hárman a József Attila Általános Iskola, EPSZ tanulói:
1. Frank Nátán 6. osztály 9. helyezés
2. Csapó Enikő 4. osztály 13. helyezés
3. Pellei Sándor 6. osztály 13. helyezés
 
XXII. VARGA TAMÁS ORSZÁGOS MATEMATIKAVERSENY
A versenyen a 7-8. osztályos tanulók vehetnek részt. Egy iskolából tetszőleges számú versenyző indulhat két kategóriában. Az elsőben versenyeznek azok a tanulók, akiknek a heti kötelező óraszáma matematikából legfeljebb 4 óra, a másodikban pedig azok, akiknek a heti kötelező óraszáma matematikából hetente 4 óránál több.
 
A verseny iskolai, megyei és országos fordulóból áll.
 
A megoldásokat évfolyamonként és kategóriánként külön értékelik. A megyei és országos fordulókba az iskolákból megfelelő pontszámot elért tanulók jutnak be. A verseny végeredményének megállapítása az országos döntőn elért pontszám alapján történik.
 
A megyei forduló 2012. február 7-én volt, amelyre a József Attila Általános Iskola, EPSZ két tanulóját behívták. Ők ketten a saját évfolyamukból és kategóriájukból eredményeik alapján tovább jutottak az országos döntőbe.  (Megyénkből összesen négy tanuló vesz részt az országos döntőn.) Ez a két tehetséges diák:
Duró Tibor 8. o.
Szabó Sára 8. o.

You have no rights to post comments