A Berettyó Kulturális Központ - Sinka István Városi Könyvtár a népmese napja alkalmából a Méliusz Juhász Péter Könyvtár pályázati felhívásához csatlakozva rajzpályázatot hirdetett négy korcsoportban – az óvodások, az általános iskola 1-2. és 3-4. osztályos és felső tagozatos tanulói részére. - Vezendiné Borbély Margit könyvtáros beszámolója
A Hetedhét határon túl című pályázatra egy szabadon választott magyar népmese illusztrálásával nevezhettek a gyerekek.
A pályázatra a KLIK Berettyóújfalui Tankerületéhez tartozó berettyóújfalui iskolákból, valamint a magyarhomorogi, a Diószegi Kis István Református Általános Iskolából és a berettyóújfalui óvodákból érkeztek meseillusztrációk. Az iskolásoktól 147, az óvodásoktól pedig 77 rajzot kaptunk, melyeket Sárdi Ilona festőművész, a Millenniumi Könyvesbolt vezetője értékelt.
A díjazottak az október 9-én, a Könyves Vasárnapon megtartott ünnepélyes eredményhirdetésen vették át az oklevelet és az ajándékot.
A rajzokból készült kiállítás 2016. október 28-ig a könyvtár nyitvatartási idejében megtekinthető.
Az alábbi eredmények születtek:
ÓVODÁSOK | ||||
I. | Vékony Vivien |
| Szivárvány Református Óvoda | Tündérszép Ilona |
II. | Nagy Emese |
| Szivárvány Református Óvoda | A kis gömböc |
III. | Horváth Borbála |
| Szivárvány Református Óvoda | Az okos leány |
IV. | Győri Botond |
| Szivárvány Református Óvoda | A csillagszemű juhász |
V. | Muzsnai Hédi |
| Szivárvány Református Óvoda | Ludas Matyi |
VI. | Patyán Dóra |
| Szivárvány Református Óvoda | Az égig érő paszuly |
különdíj | Kiss Barnabás Lajos |
| Gyermekkert Tagóvoda | Tündér Ilona és Árgyélus |
különdíj | Mező Emese |
| Rákóczi Tagóvoda | A három pillangó |
különdíj | Mohácsi László |
| Gyermekkert Tagóvoda | Az aranyszőrű bárány |
különdíj | Ökrös Izabella |
| Széchenyi Tagóvoda | A tűzmadár |
1-2. osztályosok | ||||
I. | Turbucz Fatime |
| Igazgyöngy AMI | Az aranyhal |
II. | Balog Tibor |
| II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Rózsa és Ibolya |
III. | Csávás Réka |
| Hunyadi Mátyás Tagiskola | Az égig érő mesefa Pityke és a kökény |
IV. | Karancsi Éva Mária |
| II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Rózsa és Ibolya |
V. | Magyari Luca |
| Hunyadi Mátyás Tagiskola | Az égig érő mesefa |
VI. | Sziki Roland |
| József Attila Általános Iskola | A banya |
különdíj | Ajtai Natália |
| II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | A három kívánság |
különdíj | Jámbor Vivien |
| II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Rózsa és Ibolya |
különdíj | Képes Hanna |
| József Attila Általános Iskola | Az aranyszőrű bárány |
3-4. osztályosok | ||||
I. | Bőr Kornélia |
| Igazgyöngy AMI | Fából faragott Péter |
II. | Karácson Zorka |
| Széchenyi István Tagiskola | A hétfejű sárkány |
III. | Lisztes Anna |
| Széchenyi István Tagiskola | Az elátkozott kastély |
IV. | Farkas Bálint Attila |
| József Attila Általános Iskola | A kis kakas gyémánt félkrajcárja |
V. | Tóth Fanni |
| II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Rózsa vitéz |
VI. | Kósa Bence |
| Hunyadi Mátyás Tagiskola | A rátóti csikótojás |
különdíj | Rostás Márkó |
| II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | Az ördög három aranyhajszála |
különdíj | Sacchetto Vittoria |
| József Attila Általános Iskola | A rókaszemű menyecske |
különdíj | Mező Zoltán |
| II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | A zöld király |
Felső tagozatosok | ||||
I. | Sanyó Klaudia |
| Igazgyöngy AMI | A szegény lányról, aki aranyvirágot lépik |
II. | Csávás Renáta |
| Hunyadi Mátyás Tagiskola | Egy-kettő-háromszemű |
III. | Kolozsvári Kiara Leila |
| Magyarhomorogi Szabó Pál Általános Iskola | Fehérlófia |