artand001bakonszeg001darvas001komadi001korosszegapati001magyarhomorog001mezosas001nagykereki001szentpeterszeg001tepe001ujiraz001vancsod001

2024. április 25. csütörtök

Katalin Motel és Étterem

Berettyóújfalu, Király-Hágó u. 22.

06 (54) 401-537

06 (20) 421-9411

"A" menü:

Májgombócleves

Bakonyi sertésszelet főtt tésztával

"B" menü:

Húsleves csigatésztával

Rántott szelet vegyes körettel

"C" menü:

Finomfőzelék tepsis vagdalttal

Heti desszert (800 Ft):

Túrós palacsinta

HETI MENÜ ÉS ÉTLAP

Rajzpályázatot hirdet 3-12 éves gyerekeknek a Magyar Nemzeti Múzeum (MNM) a decemberben nyíló Magyar Menyasszony című nagyszabású kiállításhoz kapcsolódóan; a pályaművek beadási határideje február 7-e - közölte az MNM.

A tájékoztató szerint az óvodás, általános iskolás 1-3., valamint általános iskolás 4-6. osztályos korosztály számára meghirdetett pályázaton arra buzdítják a gyerekeket, rajzolják le, milyenek lennének menyasszonyként, vagy milyennek látják a menyasszonyokat.

Az A4-es vagy A3-as papírra készült műveket e-mailben lehet beküldeni. A befotózott, vagy szkennelt képeket a lehető legjobb felbontásban, és JPG, vagy PNG formátumban várja a múzeum, a fájlnévnek tartalmaznia kell az alkotó nevét és korcsoportját, és meg kell adni az értesítési e-mail címet is.
A legsikeresebb művek alkotói értékes díjakat kapnak, a legjobb pályaművekből válogatás lesz látható a decemberben nyíló Magyar Menyasszony című nagyszabású kiállításon. A fődíjak mellett további különdíjakat osztanak ki, köztük csoportos múzeumi programlehetőségeket és ingyenes múzeumi belépőket. A bíráló bizottság tagja lesz Simonovics Ildikó divattörténész, szakmuzeológus, a projekt főkurátora, valamint Benes Anita, a Daalarna márka alapító-tervezője, a bizottság elnöke.

Az idén decemberben nyíló Magyar Menyasszony című nagyszabású kiállítás a magyar nő, a magyar menyasszony nézőpontjából mutatja be az esküvői szokások, hagyományok, viseletek változását 1522 és 2022 között.

A gyermekrajzpályázat mellett több más programmal is készül az intézmény: hamarosan létrejön az ország legnagyobb online esküvői gyűjteménye, a múzeum Magyar Menyasszony című Facebook-csoportjához csatlakozva pedig bárki fotóval mesélheti el saját, vagy családjának esküvői történetét - áll a közleményben.

Fotó: Magyar Nemzeti Múzeum/Néprajzi Múzeum/Czingel Szilvia (Gáspár József és menyasszonya, Mezőkövesd, az 1910-es évek második fele)

You have no rights to post comments