artand001bakonszeg001darvas001komadi001korosszegapati001magyarhomorog001mezosas001nagykereki001szentpeterszeg001tepe001ujiraz001vancsod001

2024. április 29. hétfő

Katalin Motel és Étterem

Berettyóújfalu, Király-Hágó u. 22.

06 (54) 401-537

06 (20) 421-9411

"A" menü:

Sóska krémleves

Cigánypecsenye hasábburgonyával, savanyúság

"B" menü:

Húsleves csigatésztával

Rántott szelet vegyes körettel

Heti desszert (800 Ft):

Somlói galuska

HETI MENÜ ÉS ÉTLAP

Az év egészségügyi szakdolgozója pályázatra jelölte a berettyóújfalui Gróf Tisza István Kórház Transzfuziológiai Osztályát és a Krónikus Belgyógyászat "A" részleg dolgozóit Dr. Pete László orvos igazgató és Halászné Szilágyi Gyöngyi ápolási igazgató.
 
 
 
A jelöltekkel kapcsolatba kerülő pácienseket kérjük, keressék az osztályokon kihelyezett plakátokat és gyűjtőurnákat és értékeljék a csapattagok teljesítményét! Bízunk benne, hogy mindkét csoportnál sikert hoz majd a felmérés eredménye.
 
Pályázati kategória: Csoportos - Járóbeteg-ellátás
Jelölő intézmény: Gróf Tisza István Kórház Berettyóújfalu
Település: Berettyóújfalu
Jelölők: Dr. Pete László orvos igazgató és Halászné Szilágyi Gyöngyi ápolási igazgató
 
Méltatás: A berettyóújfalui Gróf Tisza István Kórházban 1967. április 1. óta működik a Transzfuziológiai osztály. A vérgyűjtést, a transzfuziológiával kapcsolatos feladatokat 8 fő asszisztens, 1 főorvos irányításával végzi. Az osztály négy fő profil tevékenysége a terhesgondozás, a depó fenntartás, a kiszállásos és intézeti vérvétel és a szerológiai, immunszerológiai vizsgálatok. Az osztály előre meghatározott éves terv szerint dolgozik, ami azt jelenti, hogy heti 2-4 alkalommal szervezett véradó napot bonyolítanak le. A Vértranszfúziós Osztályon helyben, bármikor lehet vért adni, készségesen állnak dolgozóink a véradók rendelkezésére. A járó- és fekvőbetegek részére az alábbi vizsgálatokat végzik el helyben: - vércsoport-meghatározás - ellenanyag-szűrés - direct coombs vizsgálat - ellenanyag-azonosítás - fenotipizálás - kompatibilitási vizsgálat - terhes-vérvétel - terhesek szerológiai és immunhematológiai vizsgálatai Dolgozóink munkájukat igényesen, nagy odaadással végzik, gyakran tudományos előadásokkal készülnek kongresszusokra. Állandó jó kapcsolatot tartanak fenn kórházunk betegellátó osztályaival és az ott dolgozó orvos és szakdolgozó gárdával. Vérellátó osztályunkon állandóan DEPO-s készenlétet tartunk. Évente kb. 3700 egység vért vesznek le kiszállások során és a kórház területén a lakosság segítőkész közreműködésével. Ez a nagy szám a transzfuziológiai dolgozók jó szervezőkészségének, emberszeretetének és lelkiismeretes munkájának köszönhető, hisz véradóink többsége visszajáró önkéntes. Büszkén elmondhatjuk, hogy szakdolgozóink áldozatos munkájának köszönhetően kórházunkban vérhiány miatt nem kellett műtéteket elhalasztani. Ezen szakterület tevékenységének szakmai irányítója az Országos Vérellátó Szolgálat. Az osztály működését minden évben akkreditálják – egyrészről a Debreceni Regionális Vérellátó Központ, másrészről az Országos Vérellátó Szolgálat részéről –, melynek eredménye minden esetben megfelelt az előírásoknak. A szerológiai tevékenységüket is ellenőrzik, melynek eredménye minden esetben kiváló. Együttműködésük, jó kapcsolatuk eredményeként biztosítják a gyógyításhoz nélkülözhetetlen vérmennyiséget. Rugalmasan, munkaidőn túl is végzik a plusz tevékenységeket. 
 
 
Bemutatkozás: A Transzfuziológia 1967. április 1-től működik a Gróf Tisza István Kórházban. Jelenleg a feladatokat 7 fő asszisztens látja el, non-stop 24 órás szolgálatban. Főbb tevékenységeink, feladataink: Diagnosztikus vizsgálatok járó- és fekvőbetegek részére Ebbe a feladatkörbe tartozik a műtétes- és terhesvérvétel. A levett vérmintákból a következő vizsgálatokat végezzük el: - Vércsoport meghatározás - Ellenanyagszűrés - Direct-Indirect coombs - Ellenanyag-azonosítás - Fenotipizálás - Kompatibilitás A kapott eredmények dokumentálása, leletezése, szükség szerint transzfuziológiai teendők megbeszélése. A terhesek esetében további vérkép-vizsgálat, valamint az Rh/D/negatív anyák vizsgálata anti-D profilaxis céljából. Szükség esetén kapcsolatot tartunk a területileg illetékes védőnői szolgálattal. Vér Depo fenntartása, kezelése Együttműködési (depo üzemeltetési) szerződés szabályozza. Kapcsolatot tartunk a Debreceni Regionális Vérellátó Központ és a transzfundáló osztályok között. Igény és egyeztetés után a vérkészítmények megrendelése, Debrecenből való kiszállításának biztosítása. A Depóba érkezett vérkészítmények bevételezése, dokumentálása és igény szerinti osztályra való kiadása. A visszaérkező transzfúziós jelentőlapok dokumentálása, esetleges transzfúziós reakciók, szövődmények nyomon követése, az Országos Vérellátó Szolgálat felé jelentése. Preoperatív vérgyűjtés intézetben és kiszálláson Együttműködési (vérbeszállítói) szerződés szabályozza. Országos eProGesa számítógépes donornyilvántartással rendelkezünk. A véradásaink nagy részét a Magyar Vöröskereszt szervezi, meghatározott éves ütemterv szerint. Ez heti 2-4, éves szinten kb. 112 alkalommal történik. E tevékenységünk, szakmai felkészültségünk, lelkiismeretességünk a betegek biztonságos és folyamatos vérellátását szolgálja.
 
 
Krónikus Belgyógyászat „A” részleg szakdolgozói
 
Pályázati kategória: Csoportos - Fekvőbeteg-ellátás
Jelölő intézmény: Gróf Tisza István Kórház Berettyóújfalu
Település: Berettyóújfalu
Jelölők: Dr. Pete László orvos igazgató és Halászné Szilágyi Gyöngyi ápolási igazgató
 
Méltatás: 2007 óta működik Intézményünkben a Krónikus Belgyógyászat „A” osztály. Szakdolgozóink 98 ágyon biztosítják a folyamatos orvosi ellátásra/felügyeletre nem szoruló, de tartós ellátást igénylő krónikus, esetenként teljesen magatehetetlen betegek minőségi ápolását, gondozását. 1 osztályvezető főorvos és 1 belgyógyász főorvos biztosítja a betegek orvosszakmai ellátását. Az osztály dolgozói: 1 főiskolát végzett osztályvezető főnővér, 22 fő szakképzett ápoló és 8 fő segédápoló. Az osztály munkáját segíti 1 szociális munkás (aki szinte teljes munkaidejét ezen az osztályon tölti) és 1 orvosírnok. Intézetünkben évről-évre növekszik a teljes szükséglet-kielégítést igénylő, magatehetetlen, vagy fokozott segítségre szoruló betegek száma. Ezen betegek ellátása állandó nővéri felügyeletet igényel, szakszerű ápolást tesz szükségessé. A Krónikus Belgyógyászati Osztályunkon elsősorban polimorbiditásban szenvedő idős betegeket ápolnak, gondoznak, mely nemcsak fizikálisan, hanem mentálisan is megterhelő a dolgozóink számára, hiszen nap mint nap szembesülnek a betegek állapotának rosszabbodásával, elhalálozásával. Dolgozóinknak a betegek szeretete, a hivatástudat, a segíteni akarás az, ami erőt ad és segíti Őket minden nehézségen felülemelkedni. A fárasztó, nehéz munka mellett sokan képezik magukat, szakmai ismereteiket felhasználják a betegágy mellett, illetve az ápolás színvonalának biztosításához. Az Ők áldozatos munkája tükröződik a betegek és hozzátartozóik hálás visszajelzéséből. 
 
 
Bemutatkozás: A berettyóújfalui Gróf Tisza István Kórházban a Krónikus Osztály 2007. április 1-jével kezdte el működését. Ágyszámunk: 92. Napi átlagos beteglétszám 2012. évi adatok alapján 87 fő/nap. A Krónikus Belgyógyászat „A” részleg egy csendes környezetben lévő, árnyat adó fák ölelésében elhelyezkedő épület. Krónikus osztályunkon történik a kórház aktív osztályainak tehermentesítése, a már kivizsgált és terápiásan beállított, aktív ellátást nem igénylő betegek kezelésének folytatása, rehabilitációja. Az idős, hosszú ápolást igénylő betegek teszik ki az osztály forgalmának döntő részét, akik egy vagy többféle krónikus betegségben szenvednek, ill. nagy a szociális problémákkal küzdők aránya is. Ápolunk műtéten átesett, illetve tumoros betegeket is. Az osztály betegeinek teljes körű ápolását szakképzett ápolók végzik, akik az alapápolási feladatokon túl, számos szakápolási feladatot is ellátnak. Az osztályhoz rendelt központi gyógytornászok, szociális munkás, dietetikusok, betegszállítók biztosítják a betegellátás magas szintű megvalósulását. Osztályunk ápolási színvonalához, a betegek elégedettségéhez nagyban hozzájárulnak a különböző kényelmi eszközök, gyógyászati segédeszközök (botok, járókeret, betegemelő szerkezet), a felfekvések megelőzéséhez és gyógyításához, valamint a sebkötözéseknél alkalmazott speciális, modern kötszerek alkalmazása és biztosítottsága. Dolgozóink részéről a tapasztalat, az ápolás során nyújtott törődés, gondoskodás, a betegekre irányuló figyelem és a beteg iránti tisztelet érzékelhető, mely értelemmel és tartalommal töltheti meg betegeink számára a végső életszakaszt. Az osztály nagy beteglétszáma, a krónikus betegségek tünettani sajátosságai, a pszichés terhelés nehezíti az ellátó személyzet munkáját, de dolgozóink szemlélete, gondolkodásmódja, kitartása, s nem utolsó sorban a betegek szeretete egy olyan hajtóerő, amely sokszor átlendíti őket a mindennapi nehézségeken. Munkatársaink a szakmai munka során folyamatosan igyekeznek megfelelni a betegek és a hozzátartozók igényeinek, s minden körülmények között arra törekednek, hogy emeljék a krónikus betegellátás szakmai színvonalát, növeljék az elégedettséget.
 

You have no rights to post comments